مزایده

 

مزایده چیسیت؟

مزایده از واژه زیاد سرچشمه میگیرد.مزایده در اقتصاد فرآیندی است که در آن سازمانها و شرکتها و یا افزاد حقیقی، هر کالایی که زیاد دارند و مورد نیازشان نیست را طی مزایده به بالاتری قیمت پیشنهادی به فروش میرسانند.

در هر فرآیند مزایده حداقل دو طرف وجود دارد : مزایده گزار و مزایده پذیر

مزایده گزار کیست؟ مزایده گزار شخص حقیقی و یا حقوقی است که قصد دارد کالای مازاد خود را به بالاترین قیمت ممکن به فروش برساند.

مزایده پذیر کیست؟ مزایده پذیر نیز هر شخص حقیقی یا حقوقی است که کالای مازاد دیگران را برای رقع نیازهای خود (تامین مواد اولیه و .... ) خریداری میکند.

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که از بین تمام اشخاصی که نسبت به شرکت در مزایده اقدام میکنند چه کسی برنده مزایده است؟و مالک کالاهای مازاد میشود؟جواب این سوال ساده است هر شخصی که بالاترین مبلغ را برای کالای مورد نظر پیشنهاد کند برنده مزایده خواهد بود و کالاها را با خود خواهد برد.برگزاری مزایدات به نسبت ساده تر از برگزاری مناقصه است چون فقط کالا مورد بحث مزایده است و خدماتی در میان نیست ، به محض برگزاری مزایده و اعلام قیمتهای پیشنهادی برنده مزایده مشخص میشود.

چطور یک مزایده برگزار کنم؟

اگر شما نیز از شرکتهایی هستید که کالاهای ضایعاتی و یا کالاهای اضافی دارید که امکان استفاده از آن کالاها در هر صنعت دیگری وجود دارد حتما مزایده ای برگزار کنید و این کالاها را به فروش برسانید ، بهتر است قبل از برگزاری مزایده شرایط قانونی برگزاری مزایده را مطالعه کنید و بعد با شناسایی کالاهای اضافی آنها را طی آگهی مزایده به اطلاع عموم برسانید تا مزایده پذیران امکان ارائه پیشنهادات خود را داشته باشند.

لیست کلیه مزایدات ایران را نیز میتوانید در سایت مزایدات ایران مشاهده کنید.

چطور از کالاهای مزایده ای دیگران مطلع شوم؟

همانطور که گفته شد اگهی های مزایده در روزنامه ها ، سایتها و ... انعکاس داده میشود، برای اینکه فقط مزایدات مورد نظر خود را پیدا کنید لازم است ساعت ها وقت بگذارید و همه منابع را پایش کنید.به همین دلیل مرکز فرآوری اطلاعات پارس نماد داده ها با داشتن گروهی کارآزموده در خصوص پایش کلیه روزنامه ها و سایتها هر روزه اطلاعات مزایدات مورد نظرتان را به صورت لحظه ای در اختیارتان قرار میدهد.از جمله این مزایدات میتوان به مزایده خودرو و ... اشاره کرد.

برای دریافت اطلاعات کامل مزایدات خودرو ، مزایدات ملک و ... به سایت https://parsnamaddata.com مراجعه کنید

ویا همه مزایدات ایران را در پیج مزایدات دنبال کنید

شماره تماس برای دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان پارس نماد در خصوص اخبار مزایدات : 02188349670 الی 5

 

سایت اخبار مزایدات ایران

------------ گالری ------------

0 دیدگاهطراحی سایت با توسط ضابط