مناقصه

مناقصه چیست؟

ذر این نوشته برای شما توضیحاتی گردآوری شده و در نهایت تعریف مناقصه بیان میشود.برای اینکه مشخص شود مناقصه چیست لازم است گفته شود هر مناقصه 2 طرف اصلی دارد.

1-مناقصه گزار و  2-مناقصه پذیر

1- مناقصه گزار : سازمان و یا ارگانی است که نیاز به تامین کالا و یا خدماتی دارد و بنا به قانون باید این نیاز را از طریق برگزاری مناقصه تامین نماید. لیست مناقصه گزاران ایران

2- مناقصه پذیر: پیمانکاری است که برای تامین کالا و یا خدمات مورد نیاز سازمان ها و ارگانها اعلام آمادگی میکند.

فرآیند انجام مناقصه چگونه است؟

مناقصه گزار پس از شناسایی نیاز خود، آگهی  مربوط به آن را به چاپ میرساند تا به اطلاع عموم برسد.مناقصه پذیرانی که فعالیتشان مطابق با نیاز چاپ شده در آگهی است ، مطابق با شرایط اعلام شده در آگهی ، با دریافت اسناد هر مناقصه ، قیمت پیشنهادی خود را به مناقصه گزار اعلام می کنند. به این ترتیب مناقصه گزار موظف است طبق قانون ، از بین پیشنهادها ، کمترین مبلغ پیشنهادی را برای اجرا و یا تامین موضوع مناقصه دعوت به همکاری کند.(از آنجا که تعداد مناقصه گزاران زیاد و تعداد نیازها نیز زیاد است شاید این سوال پیش بیاید که چطور به عنوان یک مناقصه پذیر ، از همه مناقصات مطلع شویم؟ به این سوال در ادامه همین نوشته پاسخ میدهیم)

برنده مناقصه کیست؟ برنده مناقصه در واقع همان پیمانکاری است که کمترین مبلغ را برای تامین کالا و یا اجرای خدمات مورد نیاز ، اعلام کرده است.

با این توضیحات به راحتی میشود مناقصه را اینگونه تعریف کرد:

مناقصه چیست؟ مناقصه فرآیندی است که طی آن مناقصه گزار تامین کالا و یا اجرای خدمات مورد نیاز خود را به مناقصه پذیری که کمترین مبلغ را پیشنهاد داده ، می سپارد.

اما سوالی که در این بین وجود دارد این است:

چطور به عنوان یک مناقصه پذیر ، از همه مناقصات مطلع شویم؟

مزکر فرآوری اطلاعات پارس نماد داده ها که با هدف اطلاع رسانی اخبار مناقصات و مزایدات بنیانگذاری شده است کلیه اخبار مناقصات سراسر ایران را هر روز از کلیه منابع مانند سایتها و روزنامه ها و ... پایش میکند و به تفکیک گروه کاری برای مناقصه پذیران ارسال مینماید. سایت مناقصات پارس نماد داده ها اطلاعات مناقصات روز کشور را به اطلاع مشترکین خود میرساند و برای ارسال به روز مناقصات به مشترکین خود تعهد دارد.

برای دریافت اطلاعات مناقصات رسته کاری خود همین حالا ثبت نام کنید با شماره 02188349670 الی 5 تماس بگیرید و بامشاوران ما در ارتباط باشید.

مرکز فرآوری اطلاعات پارس نماد داد ها

------------ گالری ------------
%ZSLIDER%

0 دیدگاهطراحی سایت با توسط ضابط